Wystawa pt. "Gorzowiacy na bis"


Wystawa potrwa od 12 marca do 20 czerwca 2019 r.
Green Galeria, Zeylanda 6
Komisarz wystawy: Małgorzata Zgoła
Aranżacja: Małgorzata Zgoła

GORZOWIACY NA BIS - W wystawie biorą udział artyści z Gorzowa Wlkp. od lat zaprzyjaźnieni ze Stowarzyszeniem Twórców i Sympatyków Kultury w Poznaniu. Artyści znani i uznani również w poznańskim środowisku artystycznym, którzy uczestniczą systematycznie w organizowanych przez nasze Stowarzyszenie, wystawach, plenerach i warsztatach.

Urszula Kołodziejczak

Malarka i nauczycielka plastyki. Zajmuje się malarstwem akwarelowym oraz uprawia malarstwo sztalugowe (akryl i olej). Absolwentka PWSSP w Poznaniu. Przez wiele lat nauczała plastyki w szkołach podstawowych i średnich w Gorzowie Wlkp. Wykładała również historię sztuki w gorzowskiej PWSZ. Obecnie prowadzi Pracownię Malarstwa i Rysunku w klubie "U Szefa". Zajmuje się również ceramiką. Artystka aktywnie uczestniczy w projektach organizowanych przez STiSK.

Sławomir Szeleszkiewicz

Pedagog, terapeuta, malarz kolorysta. Zajmuje się portretem wykonywanym w ołówku i pasteli, martwą naturą i pejzażem. Umiejętności plastyczne zdobywał i doskonalił początkowo w dziecięco-młodzieżowych grupach plastycznych w Domu Kultury w Gorzowie (tu zdobywał nagrody i wyróżnienia), a następnie w szkole zawodowej w Chodzieży, którą ukończył jako zdobnik porcelany. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Zawodowej w Gorzowie. Prowadzi warsztaty terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych, którym odkrywa zaczarowany świat światła i koloru.

Krzysztof Swaryczewski

Urodzony w Drezdenku. Ukończył Liceum Plastyczne w Zielonej Górze, studiował na PWSSP w Poznaniu. Ukończył dwa Wydziały: wychowanie plastyczne i grafikę warsztatową. Dyplom z litografii. Pracował jako plastyk i fotograf w wydawnictwach, prowadził zakład reklamowy oraz autorską "Galerię Zieloną" w Strzelcach Krajeńskich. Jest pedagogiem w Liceum Plastycznym w Gorzowie Wlkp. Uczy reklamy i malarstwa. W malarstwie sztalugowym interesuje go głównie człowiek. W pracy wykorzystuje fotografie na etapie szkiców.

POWRÓT

aktualizacja 14.04.2019

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK